Zaproszenie na prezentację robota terapeutycznego Paro

września
, Katowice

Szanowni Państwo

istnieje możliwość zorganizowania tylko dla Słuchaczy UTW 60 minutowego wykładu interaktywnego z udziałem japońskiego robota terapeutycznego Paro - sztucznej inteligencji w postaci małej foki. Polecam, to wyjątkowy występ. Terapeutkę z foką Paro będziemy gościć przez 2 dni na Uniwersytecie (będzie częścią wykładów BIOROBOTYKA 26 i 27 września).

Dla Państwa proponuję specjalnie odrębny wykład 26.09.17.; 17:00 na Wydziale Prawa i Administracji UŚ.

Foka PARO:
Japońscy naukowcy pracowali nad tym robotem 12 lat by sztuczną inteligencję wykorzystać w celach terapeutycznych. Futrzasty robot Paro przypomina małą fokę, która reaguje na swoje imię, wykrywa różnicę dotyku, interpretuje ton głosu i powtarza niektóre dźwięki. Potrafi rozpoznać emocje i poprzez wydawane dźwięki i ruchy wejść w interakcję ze swoim opiekunem. Robot Paro został stworzony by towarzyszyć człowiekowi, zastępował prawdziwe zwierzę tam gdzie nie można go mieć ze sobą.

Liczba miejsc:
200 osób