Zaproszenie na Konferencję z cyklu „Polonia Restituta…” na Uniwersytecie Śląskim

maja
Katowice,

„Myśląc Ojczyzna...”. Obywatelskość i patriotyzm w setną rocznicę odzyskania niepodległości

14 maja 2018 r., Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Teologiczny,
​ Katowice, ul. Jordana 18

​w godz. 8:00 do 16:00

Obywatelskość i patriotyzm to temat trzeciej konferencji organizowanej w ramach projektu „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”, którego inicjatorami są Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Rada ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski.

Uczestników wydarzenia powita JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk. Wystąpienia otwierające konferencję wygłoszą: minister nauki i szkolnictwa wyższego dr Jarosław Gowin, metropolita katowicki abp dr Wiktor Skworc oraz ks. prof. zw. dr hab. Jerzy Szymik z Wydziału Teologicznego UŚ.

czw., 2018-05-10 21:34 — krzysteczko