Zaproszenie do udziału w akcji artystycznej - Galeria BWA

września

Zaproszenie do wzięcia udziału w akcji artystycznej

Termin: 22 września, godz. 12.00

Miejsce: Galeria BWA i przestrzeń miasta Katowice

Maria Parczewska „Pod ochroną”

Działanie nawiązuje do dawnej praktyki wbijania w trawnik tabliczek „Chrońmy zieleń”. Ideą działania jest wzmacnianie wartości, odwoływanie się do naszej indywidualności, niepowtarzalności, wrażliwości.

W dużym skrócie: działanie będzie polegało na pisaniu na tabliczkach ważnych dla nas rzeczy, np. : zaufanie, godność, miłość, itp. i umieszczaniu tych tabliczek przy ruchliwej drodze w K-cach. Działanie ma mieć silne oddziaływanie wizualne na mieszkańców Katowic (tabliczek będzie kilkaset).

Maria Parczewska psycholog, pedagog, projektant, kurator Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Po wielu latach praktyki terapeutycznej i plastycznej, od 1990 r. współtworzy program edukacyjno-artystyczny Laboratorium Edukacji Twórczej CSW, który adresowany jest przede wszystkim do grup zawodowych związanych z wychowaniem, nauczaniem, terapią, resocjalizacją, edukacją kulturową oraz artystyczną. Prowadzi warsztaty twórcze, wykłady, szkolenia specjalistyczne, współpracując z wieloma instytucjami, także europejskimi. Od 15 lat współtworzy i realizuje program specjalizacji Animacja kultury w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, współpracuje z Uniwersytetem Jagiellońskim i z Wyższą Szkołą Pedagogiki Resocjalizacyjnej „Pedagogium” w Warszawie. Jest autorką publikacji i artykułów z zakresu animacji kultury i kreatywności. Projektuje książki, plakaty i wydawnictwa artystyczne.

Serdecznie zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu III wieku.  Warsztaty są BEZPŁATNE.

Aneta Zasucha

Dział Programowy - Edukacja Artystyczna