WARTO WIEDZIEĆ !

stycznia
, Katowice

RPO: zaświadczenia dot. zajęć sportowych dla seniorów będą bezpłatne

Wydawanie seniorom - studentom Uniwersytetów Trzeciego Wieku, zaświadczeń lekarskich o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zajęć sportowych będzie bezpłatne - deklarację taką RPO otrzymał z Ministerstwa Zdrowia.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wystąpił w tej sprawie do resortu zdrowia. W przesłanej mu odpowiedzi ministerstwo wskazało, że sygnalizowane przez Rzecznika zagadnienia będą przedmiotem prac przy najbliższej nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

RPO wskazywał na kontrowersyjną, jego zdaniem, praktykę pobierania opłat za wydanie seniorom, w tym m.in. studentom Uniwersytetów Trzeciego Wieku, zaświadczeń lekarskich o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zajęć sportowych.

WB

pon., 2016-01-04 19:21 — krzysteczko