Teatr Śląski zaprasza

8 stycznia 2015
 11 stycznia 2015
, Katowice

Zapraszamy na spektakl “Underground”

08 i 09.01.2015 g. 19:00  Scena Kameralna

bilety dla słuchaczy Uniwersytetu III wieku w cenie 15 zł

Cynik? Melancholik? Kochanek? Drań? Pewien mężczyzna po przejściach staje przed mikrofonem i zaczyna swoją opowieść. „Underground” to pełna tajemnicy podróż przez wyobraźnię muzyczną Toma Waitsa i Nicka Cave'a, dwóch muzycznych osobowości, które trudno jednoznacznie sklasyfikować. Bohaterem jest zagubiony w świecie 40-letni mężczyzna, który wśród mrocznych opowieści próbuje odnaleźć utraconą przed laty młodość. Utrzymany w onirycznej poetyce spektakl, balansując na granicy szaleństwa, rozpaczy i pożądania, odsłania przed widzami najciemniejsze zakamarki ludzkiej duszy.

Artur Święs w intymnym spotkaniu śpiewa kilkanaście najbardziej znanych utworów kultowych twórców muzyki alternatywnej: Toma Waitsa i Nicka Cave'a. Ze sceny można usłyszeć takie tytuły jak „Rain Dogs”, „Clap hands”, „Swordfishtrombone” czy „People ain't no good” w tłumaczeniach na język polski, przygotowanych specjalnie na potrzeby tego spektaklu.

czas trwania: 70 min

“Lot nad kukułczym gniazdem”

10 i 11.01.2015 g. 19:00 Duża Scena

bilety dla słuchaczy Uniwersytetu III wieku w cenie 20 zł

Motyw przewodni spektaklu, czyli bunt, został potraktowany jako przywilej, który jest dostępny tylko nielicznym - bardziej wrażliwym jednostkom, tym, którzy kochają życie „bardziej”, być może właśnie szaleńcom. Choć - jak wyraźnie widać w tym spektaklu - szaleństwo może być również formą ucieczki od życia, pójściem na łatwiznę, rezygnacją z marzeń.

„Gazeta Wyborcza”

czas trwania: 120 min

pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w Teatrze

-----------------------------------------------------