Kinoteatr Rialto zaprasza na Filmowy Klub Seniora w czerwcu i lipcu

3 czerwca | niedziela| 15.00

MARIA CALLAS,  reż. T. Volf, Francja, 2018, 113 min

Dokumentalny, biograficzny

Nieznana historia Marii Callas – najsłynniejszej diwy operowej wszech czasów, fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym. Wrażliwa i bezwzględna, ambitna i pełna kompleksów, wykorzystująca innych i wykorzystywana. Niewierna żona, porzucona kochanka. Uwięziona w burzliwym trójkącie miłosnym, kochająca jednego z najbogatszych mężczyzn na świecie, Aristotelisa Onasisa, z którym łączyło ją wielkie, namiętne uczucie, ale który wybierał między nią a piękną wdową po amerykańskim prezydencie, Jackie Kennedy. Tajemnice, skandale i plotki, który wpłynęły na życie wielkiej artystki. Jaka była tak naprawdę Maria Callas, o której do dziś krążą legendy? Fascynująca, pełna emocji historia, która powstała z niepublikowanych dotąd materiałów, prywatnych filmów, kręconych dyskretnie ujęć i z najszczerszych, intymnych wyznań.

Bilety: 10 zł (emeryci i renciści), 15 zł (uczniowie/studenci), 18 zł (normalny)

Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=uuBUKAP5RTE

16 czerwca | sobota | 15.00

Żona czy mąż?, reż. S. Godano, Włochy, 2017, 100 min

Komedia

W wyniku niewiarygodnego eksperymentu Andrea (Pierfrancesco Favino), utalentowany neurochirurg i jego żona Sofia (Kasia Smutniak), ambitna prezenterka telewizyjna, zamieniają się ciałami. Od teraz muszą prowadzić życie swojej drugiej połówki. Nowa sytuacja sprawi, że nie tylko lepiej poznają szczegóły z codziennej egzystencji małżonka, ale będą mogli inaczej spojrzeć na swój związek. Czy niespodziewana zamiana ról uratuje ich małżeństwo? A może zakochają się w sobie na nowo?

1 lipca | niedziela | 15.00

Nasze najlepsze wesele, reż. O. Nakache, E. Toledano, Francja, Kanada, Belgia, 2017, 107 min

Komedia

Max jest właścicielem uznanej firmy cateringowej. Przez 30 lat zaplanował i zorganizował setki imprez, ale po drodze utracił cały zapał do pracy. Na wewnętrzne dylematy nie ma jednak czasu, bo oto nadchodzi wielki dzień Pierre'a i Heleny. Para zakochanych postanawia wziąć ślub w romantycznych wnętrzach XVIII-wiecznego zamku. Zatem Max, jak przystało na profesjonalistę, bierze się do działania. Rekrutuje kelnerów, kucharzy i pomywaczki. Poleca fotografa, zatrudnia zespół muzyczny, a nawet osobiście zajmuje się aranżacją kwiatów. Jednym słowem robi wszystko, by wielka impreza odniosła równie wielki sukces. Niestety seria nieprzewidzianych zdarzeń wywraca misterny plan do góry nogami, a wesele marzeń z godziny na godzinę zamienia się w katastrofę stulecia. Czy Max i jego ludzie zdołają opanować sytuację, zanim będzie za późno?

Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=uXcwytb2EkE

śr., 2018-05-23 20:41 — krzysteczko