Kinoteatr Rialto zaprasza na Filmowy Klub Seniora

Kinoteatr Rialto

7 kwietnia | sobota | 15.00

CZWARTA WŁADZA,  reż. S. Spielberg, USA, 2017, 115 min

Nominacja do OCARÓW w kategorii najlepszy film

oraz dla najlepszej aktorki (Meryl Streep)

Laureaci Oscarów Meryl Streep i Tom Hanks w osnutym na faktach filmie zdobywcy 3 Nagród Akademii, Stevena Spielberga.

Opowieść o najsłynniejszym śledztwie w dziejach dziennikarstwa, które zmieniło oblicze nie tylko tego zawodu, ale także całego świata, doprowadzając do ujawnienia najgłębiej skrywanych sekretów władz Stanów Zjednoczonych.

Wydawca dziennika The Washington Post Katherine Graham (Meryl Streep) i jego redaktor naczelny Ben Bradlee (Tom Hanks) stają przed dramatycznymi wyborami podczas bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami. Walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez trzy dekady ukrywanych przez administracje czterech prezydentów USA, Graham i Bradlee zmuszeni będą przełamać dzielące ich różnice i zaryzykować nie tylko kariery, ale osobistą wolność.

Bilety: 10 zł (emeryci i renciści), 15 zł (uczniowie/studenci), 18 zł (normalny)

22 kwietnia | niedziela | 15.00

DO ZAKOCHANIA JEDEN KROK, reż. R. Loncraine, Wielka Brytania, 2017, 111 min

W rolach głównych: Imelda Staunton, Timothy Spall, Celia Imrie

Sandra jest szczęśliwą sześćdziesięciolatką, obraca się wśród śmietanki towarzyskiej, ma bogatego męża i piękny dom. Wszystko zmienia się, się gdy podczas jednego z przyjęć przyłapuje małżonka na zdradzie z jej najlepszą przyjaciółką. Z dnia na dzień traci swoje wystawne życie i musi przeprowadzić się do siostry, której nie widziała od lat. I chociaż Bif mieszka w warunkach, do jakich Sandra nie przywykła, to właśnie dzięki niej i jej zwariowanym przyjaciołom odkryje radość z życia i… pasję do tańca! Być może pojawi się też szansa na nową miłość?

pon., 2018-03-26 11:40 — śmigielska