Filmowy Klub Seniora Kinoteatru RIALTO zaprasza na film w listopadzie

Filmowy Klub Seniora

15 listopada | niedziela | 14.30

Emma, reż. A. de Wilde, USA, Wielka Brytania, 2020, 125 min

Wielbiona przez publiczność na całym świecie komedia Jane Austen o poszukiwaniu równości i śmiałym kroczeniu do happy endu. Oto nowa filmowa adaptacja Emmy!

Piękna, mądra i bogata Emma Woodhouse jest królową swego sennego miasteczka, nie ma konkurencji, ponieważ nie dorównuje jej nikt. W tej błyskotliwej satyrze na podziały klasowe, Emma musi zmierzyć się z bólem dorastania oraz miłosnymi pomyłkami, zanim odnajdzie miłość, której zawsze pragnęła.

Niewielu autorów w historii literatury cieszy się taką pozycją, jaką ma do dziś Jane Austen, której powieści, a zwłaszcza komedie, należą do klasyki gatunku, a zarazem cieszą się nieśmiertelnością m.in. dzięki wciąż powstającym nowym ekranizacjom.

Emma została opublikowana w 1815 roku jako czwarta powieść Austen i jako ostatnia wydana za życia autorki. W momencie wydania książki wielkim sukcesem cieszyły się m.in. Rozważna i romantyczna, Duma i uprzedzenie oraz Mansfield Park. Ale to właśnie Emma uważana jest przez wielu za arcydzieło Jane Austen.

Silna osobowość, niezaprzeczalny urok i czar Emmy, a także sytuacje, do których doprowadzają jej intrygi, to tylko niektóre przyczyny ogromnej popularności książki. Inne – być może nie mniej ważne – to choćby pełnokrwiste postacie, z którym łatwo utożsamić się czytelnikowi/widzowi, oraz – przede wszystkim – humor.

– Historia Emmy jest fantastyczna dlatego, że ona sama jest fantastyczna, to opowieść o kimś, kogo możemy nazwać „królową balu” – mówi producent Graham Broadbent – Myślę, że to jedna z najlepszych powieści Jane Austen, ponieważ główna postać nie jest kimś, przy kim czujesz się komfortowo. Aż do momentu, w którym jednak poznajemy ją lepiej i zaczynamy ten komfort odczuwać. Emma to klasyk, dlatego zasłużyła, by młodzi ludzie ją poznali, bo chociaż jest tym klasykiem, to jest zarazem niezwykle współczesną historią.

Cały czas działamy z zachowaniem wszystkich koniecznych obostrzeń sanitarnych i pomimo ograniczenia widowni do 25%. Więc zapraszamy serdecznie do Rialta.

Zwiastun: https://bit.ly/emma-zwiastun

Rezerwacja biletów: http://bit.ly/bilety_seniorzy lub pod numerem telefonu 32 251-04-31

Bilety: 10 zł (emeryci i renciści), 15 zł (uczniowie i studenci), 18 zł (pozostali)

pt., 2020-10-16 18:43 — krzysteczko